Świat

Paweł Moskalewicz poleca najnowszy numer FORUM

Okładka najnowszego numeru FORUm Okładka najnowszego numeru FORUm Polityka
Producenci filmowi to głównie biali mężczyźni. Ale boją się nie tyle kobiet, ile eksperymentów – mówi Jodie Foster, bohaterka okładki najnowszego wydania FORUM.
Paweł Moskalewicz, redaktor naczelny FORUMTadeusz Późniak/Polityka Paweł Moskalewicz, redaktor naczelny FORUM

Drodzy Czytelnicy!

Producenci filmowi to głównie biali mężczyźni. Ale boją się nie tyle kobiet, ile eksperymentów – mówi Jodie Foster, bohaterka okładki najnowszego wydania FORUM. W szczerej rozmowie ta słynna aktorka i reżyserka opowiada, jak trudno być niezależną kobietą w Hollywood.

Nie sposób oczywiście uciec od bieżących wydarzeń. Dlatego zamieszczamy dramatyczne relacje ludzi, którzy przeżyli katastrofalne trzęsieni ziemi we Włoszech. Piszemy też o konflikcie wokół burkini.

Naszym tematem numeru jest smartfon. Miał nam ułatwić życie i pracę, tymczasem wielu ludzi, zwłaszcza dzieci, toksycznie się od niego uzależnia.

W tym wydaniu proponujemy Państwu wiele ciekawych sylwetek. Na początek Stephen Bannon, nowy szef kampanii Donalda Trumpa, jak podkreślają zgodnie obserwatorzy, jeszcze bardziej nieobliczalny od swojego szefa. Pozostając w Stanach Zjednoczonych, kreślimy sylwetkę młodej afgańskiej raperki, która uciekając przed prześladowaniem w swoim kraju, wyjechała właśnie do USA.

W naszym dziale „Ludzie” piszemy także o Nicolasie Sarkozym, który ma ochotę znów powalczyć o prezydenturę Francji, Robercie Redfordzie, który w wieku 80 lat wciąż jest jedną z najważniejszych postaci amerykańskiego kina, hiszpańskim królu Filipie VI oraz podbijającej Hollywood pięknej indyjskiej gwieździe Priyance Choprze.

Dzień w dzień morze podmywa wybrzeża Afryki Zachodniej. Ocean niszczy całe wioski, zagrażając dziesiątkom milionów ludzi. To dopiero początek wielkiego potopu, który opisujemy w reportażu z Ghany. Odwiedzamy też słynną restaurację w Iraku oraz zaglądamy do faveli w Rio.

W dziale „Obyczaje” przyglądamy się mieszkającym w Antwerpii tajemniczym dżinistom, by następnie opowiedzieć czytelnikom o wojnie wśród japońskich mafiozów.

Na koniec jeszcze wrześniowa wycieczka po zakamarkach Lizbony, dla miłośników historii (i nie tylko) opowieść o zmarłym 500 lat temu genialnym malarzu Hieronimie Boschu.

Zapraszam do lektury!

Paweł Moskalewicz
Redaktor naczelny

Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyznania nawróconego katechety. „Dwie osoby na religii? Kościół reaguje histerycznie, to ślepa uliczka”

Problem religii w szkole był przez biskupów ignorowany, a teraz podnoszą krzyk – mówi Cezary Gawryś, filozof, teolog i były nauczyciel religii.

Jakub Halcewicz
09.09.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną