Paweł Moskalewicz poleca najnowszy numer FORUM
Producenci filmowi to głównie biali mężczyźni. Ale boją się nie tyle kobiet, ile eksperymentów – mówi Jodie Foster, bohaterka okładki najnowszego wydania FORUM.
Okładka najnowszego numeru FORUm
Polityka

Okładka najnowszego numeru FORUm

Paweł Moskalewicz, redaktor naczelny FORUM
Tadeusz Późniak/Polityka

Paweł Moskalewicz, redaktor naczelny FORUM

Drodzy Czytelnicy!

Producenci filmowi to głównie biali mężczyźni. Ale boją się nie tyle kobiet, ile eksperymentów – mówi Jodie Foster, bohaterka okładki najnowszego wydania FORUM. W szczerej rozmowie ta słynna aktorka i reżyserka opowiada, jak trudno być niezależną kobietą w Hollywood.

Nie sposób oczywiście uciec od bieżących wydarzeń. Dlatego zamieszczamy dramatyczne relacje ludzi, którzy przeżyli katastrofalne trzęsieni ziemi we Włoszech. Piszemy też o konflikcie wokół burkini.

Naszym tematem numeru jest smartfon. Miał nam ułatwić życie i pracę, tymczasem wielu ludzi, zwłaszcza dzieci, toksycznie się od niego uzależnia.

W tym wydaniu proponujemy Państwu wiele ciekawych sylwetek. Na początek Stephen Bannon, nowy szef kampanii Donalda Trumpa, jak podkreślają zgodnie obserwatorzy, jeszcze bardziej nieobliczalny od swojego szefa. Pozostając w Stanach Zjednoczonych, kreślimy sylwetkę młodej afgańskiej raperki, która uciekając przed prześladowaniem w swoim kraju, wyjechała właśnie do USA.

W naszym dziale „Ludzie” piszemy także o Nicolasie Sarkozym, który ma ochotę znów powalczyć o prezydenturę Francji, Robercie Redfordzie, który w wieku 80 lat wciąż jest jedną z najważniejszych postaci amerykańskiego kina, hiszpańskim królu Filipie VI oraz podbijającej Hollywood pięknej indyjskiej gwieździe Priyance Choprze.

Dzień w dzień morze podmywa wybrzeża Afryki Zachodniej. Ocean niszczy całe wioski, zagrażając dziesiątkom milionów ludzi. To dopiero początek wielkiego potopu, który opisujemy w reportażu z Ghany. Odwiedzamy też słynną restaurację w Iraku oraz zaglądamy do faveli w Rio.

W dziale „Obyczaje” przyglądamy się mieszkającym w Antwerpii tajemniczym dżinistom, by następnie opowiedzieć czytelnikom o wojnie wśród japońskich mafiozów.

Na koniec jeszcze wrześniowa wycieczka po zakamarkach Lizbony, dla miłośników historii (i nie tylko) opowieść o zmarłym 500 lat temu genialnym malarzu Hieronimie Boschu.

Zapraszam do lektury!

Paweł Moskalewicz
Redaktor naczelny

Ważne w świecie

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną