Świat

Nowa Zelandia – 1100 zł plus

Według UNICEF w 4,5-mln Nowej Zelandii jest 305 tys. biednych dzieci. Według UNICEF w 4,5-mln Nowej Zelandii jest 305 tys. biednych dzieci. zurijeta / PantherMedia

Ponad jedna czwarta nowozelandzkich dzieci żyje w biedzie, twierdzi UNICEF. Konserwatywny rząd wyspiarskiego państwa, choć traktuje podobne doniesienia jak szukanie sensacji, utworzył ministerstwo zagrożonych dzieci, zacznie ono działać 1 kwietnia. Lewicowa opozycja załamuje ręce nad stygmatyzującą nazwą resortu (woli po prostu ministerstwo dzieci) i domaga się od rządu, by zechciał przynajmniej podać statystyki dotyczące niedostatku najmłodszych. Według UNICEF w 4,5-mln Nowej Zelandii jest 305 tys. biednych dzieci, dwukrotnie więcej niż w połowie lat 80. i o 45 tys. więcej niż jeszcze rok temu.

Polityka 41.2016 (3080) z dnia 04.10.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Kocie i psie lęki

Joanna Iracka o frustracjach i lękach, które trapią psy i koty, oraz o tym, jak można im pomóc.

Malwina Dziedzic
26.05.2020