Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Paweł Moskalewicz poleca najnowszy numer FORUM

Okładka najnowszego numeru FORUM Okładka najnowszego numeru FORUM Polityka
Nowy numer FORUM jest historyczny.
Paweł Moskalewicz, redaktor naczelny FORUMTadeusz Późniak/Polityka Paweł Moskalewicz, redaktor naczelny FORUM

Drodzy Czytelnicy,

numer FORUM, który własnie się ukazał, jest wyjątkowy. Okładkowa historia o Polakach w Wielkiej Brytanii nie jest przedrukiem z prasy zagranicznej, ale przygotowanym specjalnie dla nas reporterskim materiałem, który pokazuje, jak Polacy zamieszkali w Anglii reagują na Brexit.

Nasza reporterka rozmawia ze wszystkimi – od milionera, który kandydował ostatnio na burmistrza Londynu, poprzez przedsiębiorców i dziennikarzy polonijnych mediów, po fryzjerów i bezdomnych, korzystających z opieki charytatywnych stowarzyszeń. Wynik jest jeden – czy dotyczy biednych, czy bogatych – nikt nie wybiera się z powrotem do Polski. Dlaczego? Przeczytajcie w nowym FORUM.

Oczywiście w najnowszym wydaniu nie mogło zabraknąć informacji o kampanii wyborczej w USA. Mamy więc dla was bezpośrednią relację z najnowszej debaty prezydenckiej, ale też teksty bardziej nieoczywiste. Co zrobić z Billem Clintonem, gdy jego żona wygra wybory? I co łączy latynoską Miss Universum z Donaldem Trumpem?

W sekcji „Ludzie” proponujemy Czytelnikom wstrząsającą relację Nadii Murad, która przez kilka miesięcy była seksualną niewolnicą Państwa Islamskiego, insiderską opowieść o powiązaniach Leonardo di Caprio z malezyjskim mafiosem oraz epitafium dla odchodzącego z polityki Silvio Berlusconiego.

Wreszcie – choć rzecz może się wydawać niesłychana – opowieść o rejestracji broni palnej w USA. Lobby zwolenników broni doprowadziło do tego, że nie wolno tworzyć jakiejkolwiek bazy ich posiadaczy. Jak więc amerykańscy policjanci śledzą broń, która posłużyła do przestępstwa? Poczytajcie w FORUM.

Naukowcy biją na alarm. Jezioro Bajkał, największy na ziemi zbiornik słodkiej wody ginie. Czy jest dla niego jeszcze ratunek? Uratowali się za to Indianie Odżibwe, którzy skazani na zatracenie, odzyskują dziś swoją tożsamość – i pieniądze.

Jestem przyjacielem Putina i tak pozostanie – deklaruje w wywiadzie dla „Süddeutsche Zeitung” Gerhard Schröder, były kanclerz Niemiec i dodaje, że w sporze Rosji z UE niekoniecznie tylko Moskwa jest winna.

Na koniec mamy dla Was przewodnik po najnowszych zimowych (i nie tylko) atrakcjach w austriackich Alpach i historyczną (choć wciąż pikantną) opowieść o romansie królowej Marii Antoniny ze szwedzkim dyplomatą.

Zapraszam do lektury!

Paweł Moskalewicz

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną