Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Paweł Moskalewicz poleca najnowszy numer FORUM

Okładka najnowszego numeru FORUM Okładka najnowszego numeru FORUM Polityka
Nowy numer FORUM jest historyczny.
Paweł Moskalewicz, redaktor naczelny FORUMTadeusz Późniak/Polityka Paweł Moskalewicz, redaktor naczelny FORUM

Drodzy Czytelnicy,

numer FORUM, który własnie się ukazał, jest wyjątkowy. Okładkowa historia o Polakach w Wielkiej Brytanii nie jest przedrukiem z prasy zagranicznej, ale przygotowanym specjalnie dla nas reporterskim materiałem, który pokazuje, jak Polacy zamieszkali w Anglii reagują na Brexit.

Nasza reporterka rozmawia ze wszystkimi – od milionera, który kandydował ostatnio na burmistrza Londynu, poprzez przedsiębiorców i dziennikarzy polonijnych mediów, po fryzjerów i bezdomnych, korzystających z opieki charytatywnych stowarzyszeń. Wynik jest jeden – czy dotyczy biednych, czy bogatych – nikt nie wybiera się z powrotem do Polski. Dlaczego? Przeczytajcie w nowym FORUM.

Oczywiście w najnowszym wydaniu nie mogło zabraknąć informacji o kampanii wyborczej w USA. Mamy więc dla was bezpośrednią relację z najnowszej debaty prezydenckiej, ale też teksty bardziej nieoczywiste. Co zrobić z Billem Clintonem, gdy jego żona wygra wybory? I co łączy latynoską Miss Universum z Donaldem Trumpem?

W sekcji „Ludzie” proponujemy Czytelnikom wstrząsającą relację Nadii Murad, która przez kilka miesięcy była seksualną niewolnicą Państwa Islamskiego, insiderską opowieść o powiązaniach Leonardo di Caprio z malezyjskim mafiosem oraz epitafium dla odchodzącego z polityki Silvio Berlusconiego.

Wreszcie – choć rzecz może się wydawać niesłychana – opowieść o rejestracji broni palnej w USA. Lobby zwolenników broni doprowadziło do tego, że nie wolno tworzyć jakiejkolwiek bazy ich posiadaczy. Jak więc amerykańscy policjanci śledzą broń, która posłużyła do przestępstwa? Poczytajcie w FORUM.

Naukowcy biją na alarm. Jezioro Bajkał, największy na ziemi zbiornik słodkiej wody ginie. Czy jest dla niego jeszcze ratunek? Uratowali się za to Indianie Odżibwe, którzy skazani na zatracenie, odzyskują dziś swoją tożsamość – i pieniądze.

Jestem przyjacielem Putina i tak pozostanie – deklaruje w wywiadzie dla „Süddeutsche Zeitung” Gerhard Schröder, były kanclerz Niemiec i dodaje, że w sporze Rosji z UE niekoniecznie tylko Moskwa jest winna.

Na koniec mamy dla Was przewodnik po najnowszych zimowych (i nie tylko) atrakcjach w austriackich Alpach i historyczną (choć wciąż pikantną) opowieść o romansie królowej Marii Antoniny ze szwedzkim dyplomatą.

Zapraszam do lektury!

Paweł Moskalewicz

Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

Społeczeństwo

Pierwsza matura po deformie. Żeby zdać, trzeba szczęścia albo wielkich pieniędzy

Żeby przejść przez maturę, trzeba mieć dużo zdrowia albo spore pieniądze. A najlepiej jedno i drugie – mówią rodzice i nastolatki z pierwszego rocznika wykształconego w szkołach zreformowanych przez Annę Zalewską. Za sto dni podchodzą do trudniejszych niż dotąd egzaminów.

Joanna Cieśla
31.01.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną