Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Paweł Moskalewicz poleca najnowszy numer FORUM

Okładka najnowszego numeru FORUM Okładka najnowszego numeru FORUM Polityka
Oczy całego świata wciąż są zwrócone na Amerykę.
Paweł Moskalewicz, redaktor naczelny FORUMTadeusz Późniak/Polityka Paweł Moskalewicz, redaktor naczelny FORUM

Drodzy Czytelnicy!

Oczy całego świata zwrócone są na Amerykę, bo od tego, jaką politykę prowadzić będzie nowy lokator Białego Domu, zależą losy nie tylko Stanów Zjednoczonych. Na razie wiadomo niewiele poza tym, że prezydent elekt złagodził swą przedwyborczą retorykę. Co zrobi dalej? Zastanawiamy się nad tym w najnowszym FORUM.

Na pewno prezydentura Donalda Trumpa spędza sen z powiek milionom nielegalnych imigrantów. Jednak już za rządów Baracka Obamy wielu Latynosów było szykanowanych i gorzko pożałowało decyzji o przekroczeniu amerykańskiej granicy. U nas wstrząsająca opowieść o losie „nielegałów” złapanych na granicy.

Tymczasem amerykańskiej granicy nie zamierza przekraczać Donovan Tavera, bo ma u siebie w Meksyku dobrą pracę, której na pewno nie zabraknie. Bowiem Tavera specjalizuje się w... czyszczeniu miejsc zbrodni. Gdy znikną już detektywi i policyjni technicy, do obryzganego krwią mieszkania wkracza nasz bohater – i czyści. „Przywrócić porządek i spokój” – oto moja misja – mówi.

Pierwszy z reportaży, jakie proponujemy w tym numerze, ze zbrodnią i biedą nie ma nic wspólnego. Przeciwnie, zabieramy Was w podróż na południe Afryki, do Botswany. Oto nie tylko raj dzikich zwierząt, ale także rozpędzona gospodarka i stabilna demokracja. Jaka jest tajemnica tego sukcesu?

Z południa Afryki wędrujemy na północ globu, do Jakucji. Tu, w strasznych warunkach, walcząc z wodą, skałą i błotem, twardzi faceci wyrywają ziemi jej skarby, a Syberię ogarnia prawdziwa gorączka złota.

Ani złota, ani stabilnej demokracji nie ma za to w Wenezueli. Dziennikarze „Guardiana” wybrali się w podróż z Amazonii do Caracas, a my przedrukowujemy ich raport z piekła.

Na substancji, która spada z nieba, tryska ze skał i kapie z kranu, zarabia się dziś grube miliardy. A my proponujemy Państwu pasjonującą historię wody mineralnej.

Rosnącą popularnością cieszą się organizowane od kilku lat we Włoszech Mistrzostwa Świata w Chowanego. Dorośli ludzie kryją się po krzakach, by dopaść bazy przed łapaczem. Czy ta dyscyplina ma olimpijską przyszłość?

Największa kloaka w historii – tak Timothy Garton Ash mówi o internecie w wywiadzie dla „Der Spiegel”. Ale jego konkluzja jest zaskakująca, bowiem brytyjski profesor rzuca w odpowiedzi hasło: dość politycznej poprawności! O co chodzi? Przeczytajcie niezwykle ciekawą rozmowę w najnowszym FORUM.

Na koniec jeszcze zaproszenie do Kataru oraz fascynująca opowieść o arktycznej wyprawie brytyjskiego podróżnika.

Zapraszam do lektury!

Paweł Moskalewicz
Redaktor naczelny

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną