Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Paweł Moskalewicz poleca najnowszy numer FORUM

Okładka najnowszego numeru FORUM Okładka najnowszego numeru FORUM Polityka
Oczy całego świata wciąż są zwrócone na Amerykę.
Paweł Moskalewicz, redaktor naczelny FORUMTadeusz Późniak/Polityka Paweł Moskalewicz, redaktor naczelny FORUM

Drodzy Czytelnicy!

Oczy całego świata zwrócone są na Amerykę, bo od tego, jaką politykę prowadzić będzie nowy lokator Białego Domu, zależą losy nie tylko Stanów Zjednoczonych. Na razie wiadomo niewiele poza tym, że prezydent elekt złagodził swą przedwyborczą retorykę. Co zrobi dalej? Zastanawiamy się nad tym w najnowszym FORUM.

Na pewno prezydentura Donalda Trumpa spędza sen z powiek milionom nielegalnych imigrantów. Jednak już za rządów Baracka Obamy wielu Latynosów było szykanowanych i gorzko pożałowało decyzji o przekroczeniu amerykańskiej granicy. U nas wstrząsająca opowieść o losie „nielegałów” złapanych na granicy.

Tymczasem amerykańskiej granicy nie zamierza przekraczać Donovan Tavera, bo ma u siebie w Meksyku dobrą pracę, której na pewno nie zabraknie. Bowiem Tavera specjalizuje się w... czyszczeniu miejsc zbrodni. Gdy znikną już detektywi i policyjni technicy, do obryzganego krwią mieszkania wkracza nasz bohater – i czyści. „Przywrócić porządek i spokój” – oto moja misja – mówi.

Pierwszy z reportaży, jakie proponujemy w tym numerze, ze zbrodnią i biedą nie ma nic wspólnego. Przeciwnie, zabieramy Was w podróż na południe Afryki, do Botswany. Oto nie tylko raj dzikich zwierząt, ale także rozpędzona gospodarka i stabilna demokracja.

Reklama