Świat

Przewodniczący z przeszłością

Antonio Tajani Antonio Tajani Georges Gobet/AFP / EAST NEWS

Włoski polityk nie chce, by nadal kojarzono go z Silvio Berlusconim, z którym tworzył partię Forza Italia.

Nowym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego został chadek Antonio Tajani. 63-letni włoski prawnik i zdeklarowany monarchista. Skromny, rozsądny, ale i nieznany szerzej poza Włochami i PE. Znacznie mniej wyrazisty od swojego poprzednika Martina Schulza. Oprócz prawa skończył również szkołę wojskową i tuż po studiach krótko pracował w siłach powietrznych jako kontroler ruchu.

Polityka 4.2017 (3095) z dnia 24.01.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021