Świat

Zasiłki dla islamskich bojowników

Antyislamski protest w Aarhun, Dania, marzec 2012 r. Antyislamski protest w Aarhun, Dania, marzec 2012 r. Fabian Bimmer/Reuters / Forum

Dania żyje skandalem związanym z nadużyciami w wypłatach środków publicznych. Okazało się, że kilkadziesiąt osób, które wyjechały do Syrii, żeby walczyć w szeregach tzw. Państwa Islamskiego (PI), od lat pobiera w Danii zasiłki dla bezrobotnych. Mimo że zgodnie z przepisami należą się one tylko osobom mieszkającym na stałe w kraju. Jednak wyłudzone w ten sposób wsparcie jest na tyle duże, że zaledwie w ciągu jednego roku wydrenowało duński budżet na 95 tys.

Polityka 9.2017 (3100) z dnia 28.02.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013