Świat

Mugabe nie ma z kim przegrać

Prezydent Zimbabwe Robert Mugabe Prezydent Zimbabwe Robert Mugabe Tafadzwa Ufumeli/Anadolu Agency / Getty Images

Tak uważa jego najbliższe otoczenie, rządząca partia ZANU-PF i zwolennicy. Świętowali właśnie 93. urodziny prezydenta Zimbabwe. Cukiernicy upiekli na jego cześć ważący prawie sto kilo tort w kształcie kraju. Koszty obchodów rocznicy lokalne media szacują na 2,5 mln dol. W poprzednich latach na cześć Mugabe zarzynano nieraz słonia i bawoła. Mugabe przejął władzę w 1980 r., gdy upadł reżim Cecila Rhodesa, białego polityka i biznesmena. Raz przejętej władzy nie oddał i nie zamierza oddać.

Polityka 9.2017 (3100) z dnia 28.02.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021