Świat

Programiści pierwszej klasy

Nauka na szczeblu podstawowym zaczyna się w Szwecji od siódmego roku życia. Nauka na szczeblu podstawowym zaczyna się w Szwecji od siódmego roku życia. oksun70 / PantherMedia

Szwecja chce położyć nacisk na naukę krytycznej oceny informacji.

Rząd Szwecji (socjaldemokraci i zieloni) planuje rewolucję dla uczniów. Chce wprowadzić w szkołach podstawowych naukę krytycznej oceny źródeł, żeby dzieciom łatwiej było oddzielać fakty od fikcji i przeciwstawiać się próbom manipulowania nieprawdziwymi informacjami. Zapowiada również wprowadzenie obowiązkowej nauki programowania już od pierwszych klas. Będzie ono wykładane w ramach lekcji matematyki i przysposobienia technicznego po wakacjach 2018 r.

Polityka 12.2017 (3103) z dnia 21.03.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021