Świat

Ambasada Putina przy placu Niemcowa?

Aleja Wisconsin, która miałaby w przyszłości stać się placem Borysa Niemcowa Aleja Wisconsin, która miałaby w przyszłości stać się placem Borysa Niemcowa Getty Images

Amerykanie chcą upamiętnić zamordowanego rosyjskiego opozycjonistę.

Republikański senator Marco Rubio wystąpił z inicjatywą, która ma szansę przyprawić rosyjskich dyplomatów w Waszyngtonie o ból głowy. Chce zmienić nazwę ulicy, przy której znajduje się rosyjska ambasada: zamiast alei Wisconsin miałby to być plac Borysa Niemcowa, na cześć zamordowanego dwa lata temu w centrum Moskwy rosyjskiego opozycjonisty.

Zdaniem Rubio taka zmiana zwiększyłaby wśród Amerykanów świadomość sytuacji politycznej w Rosji Putina.

Polityka 12.2017 (3103) z dnia 21.03.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021