Świat

Wycinka gigant

Po wycince w miejscu Puszczy Amazońskiej zakładane są pola uprawne. Po wycince w miejscu Puszczy Amazońskiej zakładane są pola uprawne. Ibama / Wikipedia

W Brazylii przyspieszyła deforestacja, tempo niszczenia lasów wzrosło o 30 proc. Między lipcem 2015 a sierpniem 2016 r. odlesiono 8,5 tys. km kw., to powierzchnia niemal województwa opolskiego. Po wypaleniu lub wycince w miejscu Puszczy Amazońskiej, jednego z największych systemów podtrzymywania życia na Ziemi i domu wielu milionów gatunków zakładane są zazwyczaj pola uprawne. Ich plon przeznaczany jest na paszę dla ogromnego, stale rosnącego pogłowia bydła.

Polityka 12.2017 (3103) z dnia 21.03.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021