Świat

Budapeszt broni uniwersytetu

List w obronie węgierskiej uczelni podpisało ponad 500 osób ze świata akademickiego. List w obronie węgierskiej uczelni podpisało ponad 500 osób ze świata akademickiego. Horacio Villalobos / Getty Images

Studenci, profesorowie, nobliści przeciw szykanom Orbána.

Przez centrum stolicy Węgier przeszła w niedzielę wielotysięczna manifestacja w obronie tamtejszego Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego. Uczelnię ufundował ćwierć wieku temu George Soros, amerykański miliarder i finansista węgierskiego pochodzenia, który wyemigrował z Węgier po stłumieniu antykomunistycznego powstania w 1956 r. Dorobiwszy się fortuny, Soros działa na rzecz społeczeństwa obywatelskiego jako filaru demokracji.

Polityka 14.2017 (3105) z dnia 04.04.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

PiS wprowadza „ruski ład”? Polska spiera się z UE, Kreml klaszcze

„Ruski ład” w Polsce to scenariusz, któremu Kreml kibicuje od lat. Zresztą do tej pory prognozy Rosjan sprawdzają się co do joty. Co to oznacza? Że Polska z Unii formalnie wprawdzie nie wystąpi, ale osunie się na jej peryferie.

Agnieszka Bryc
22.07.2021