Świat

97 do 3 dla Czarnogóry

Czarnogóra Czarnogóra T.Abdullayev / Wikipedia

Senat USA zgodził się na przyjęcie Czarnogóry do NATO. To de facto przesądza sprawę, choć w sprawie akcesji głosować będą jeszcze trzy państwa Sojuszu. Dość nieoczekiwanie Czarnogóra stała się jednak przedmiotem sporu w Waszyngtonie. Pierwotnie senatorowie mieli głosować pod koniec stycznia, potem termin kilkakrotnie przekładano. Głównie za sprawą znanego libertarianina-pacyfisty senatora Randa Paula, który za pomocą proceduralnych kruczków praktycznie samotnie blokował decyzję. Paul tłumaczył, że USA, zapalając zielone światło dla Czarnogóry, wchodzą na wojenną ścieżkę z Rosją.

Polityka 14.2017 (3105) z dnia 04.04.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

PiS wprowadza „ruski ład”? Polska spiera się z UE, Kreml klaszcze

„Ruski ład” w Polsce to scenariusz, któremu Kreml kibicuje od lat. Zresztą do tej pory prognozy Rosjan sprawdzają się co do joty. Co to oznacza? Że Polska z Unii formalnie wprawdzie nie wystąpi, ale osunie się na jej peryferie.

Agnieszka Bryc
22.07.2021