Świat

Seniorzy stawiają na Portugalię

Lizbona na 10 lat zwalnia z wszelkich opłat emerytów, którzy zdecydują się na osiedlenie nad Atlantykiem. Lizbona na 10 lat zwalnia z wszelkich opłat emerytów, którzy zdecydują się na osiedlenie nad Atlantykiem. Bernadett Szabo/Reuters / Forum

Skandynawscy emeryci uciekają do cieplejszego kraju, który oferuje także zerowe podatki.

Portugalia nową Ziemią Obiecaną europejskich seniorów: w zeszłym roku liczba unijnych emerytów (głównie z Niemiec, Francji oraz krajów skandynawskich) występujących o prawo stałego pobytu w tym iberyjskim kraju wyniosła ponad 10 tys. To skok o 44 proc. w stosunku do analogicznego okresu dwa lata temu, a eksperci szacują, że w najbliższym czasie kolejka chętnych będzie się dalej wydłużać.

Polityka 14.2017 (3105) z dnia 04.04.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

PiS wprowadza „ruski ład”? Polska spiera się z UE, Kreml klaszcze

„Ruski ład” w Polsce to scenariusz, któremu Kreml kibicuje od lat. Zresztą do tej pory prognozy Rosjan sprawdzają się co do joty. Co to oznacza? Że Polska z Unii formalnie wprawdzie nie wystąpi, ale osunie się na jej peryferie.

Agnieszka Bryc
22.07.2021