Świat

Zagubiona autostrada

Uganda – kraj szybkiego rozwoju i szybkich zniszczeń

Ugandyjska autostrada w budowie; warunki atmosferyczne zaskoczyły chińskie firmy, więc są opóźnienia. Ugandyjska autostrada w budowie; warunki atmosferyczne zaskoczyły chińskie firmy, więc są opóźnienia. Sebastian Sielewicz
Drogę budują Chińczycy. Jadąc nią, poznajesz rzeczywistość Ugandy.
Ogrodnik Steven pracuje w hotelu w pobliżu Parku Narodowego Kibale.Sebastian Sielewicz Ogrodnik Steven pracuje w hotelu w pobliżu Parku Narodowego Kibale.

Autostrada zaczyna się zaraz za Entebbe, starą stolicą Ugandy. To znaczy zaczyna się nasyp z czerwonoziemu, który kiedyś stanie się autostradą. Miała zostać otwarta rok temu, może uda się w 2017 r. – Chińczycy... – kwituje opóźnienie Francis prowadzący pokiereszowaną toyotę z napisem „Airport taxi”.

Przy ciężarówce z piachem grupa czarnoskórych robotników słucha chińskiego inżyniera. Stoi w słońcu w kapeluszu typu safari i wymachuje tekturową teczką.

Polityka 14.2017 (3105) z dnia 04.04.2017; Na własne oczy; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Zagubiona autostrada"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

„Zielony rycerz. Green Knight”: filmowy powrót do mitycznej Brytanii

W filmie „Zielony rycerz. Green Knight” Davida Lowery’ego oglądamy Króla Artura i jego rycerzy Okrągłego Stołu. Znowu. Co takiego tkwi w legendach arturiańskich, że współczesna kultura regularnie do nich wraca?

Marcin Zwierzchowski
27.07.2021