Świat

Kurczaki za wołowinę

Spotkanie Trumpa z Xi Jinpingiem Spotkanie Trumpa z Xi Jinpingiem Doug Mills/The New York Times / EAST NEWS

Trump robi interesy z Chinami.

W czasie kampanii wyborczej Donald Trump oskarżał Chiny, że manipulują swoją walutą i groził wprowadzeniem 40-proc. ceł na chińskie towary. Obawiano się, że wywoła wojnę handlową. Tymczasem oba kraje zawarły właśnie układ handlowy, w którym USA zezwoliły na import chińskich kurczaków i otwieranie u siebie chińskich banków, a Pekin otworzył swój rynek dla amerykańskich operatorów kart kredytowych i agencji ratingowych oraz zniósł zakaz importu amerykańskiej wołowiny.

Polityka 20.2017 (3110) z dnia 16.05.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Olimpiada inna niż wszystkie

Potwierdza się reguła: drugi tydzień olimpijskiej rywalizacji jest dla Polaków bardziej udany niż pierwszy. Ale wiele wskazuje na to, że do niedużej średniej jedenastu medali z poprzednich igrzysk tym razem nie dociągniemy.

Marcin Piątek
03.08.2021