Świat

Neonazi w Bundeswehrze

Minister obrony Ursula von der Leyen pod ostrzałem dziennikarzy po ujawnieniu neonazistów w niemieckich siłach zbrojnych Minister obrony Ursula von der Leyen pod ostrzałem dziennikarzy po ujawnieniu neonazistów w niemieckich siłach zbrojnych Michael Kappeler/DPA / PAP

Niemiecka armia i rząd federalny mają poważny problem z neonazizmem wśród wojskowych. Sprawa wyszła na jaw, gdy w jednej z toalet na lotnisku wiedeńskim znaleziono pistolet, który, jak się okazało, został tam ukryty przez podoficera Bundeswehry w obawie przed kontrolą. Namierzonego żołnierza aresztowano. Zatrzymano także jego wspólnika, z tej samej bazy wojskowej przy granicy z Francją, i współpracującego z nimi studenta. Mieli szykować zamachy na ważnych polityków niemieckich, pozorując je na ataki islamistów udających uchodźców.

Polityka 20.2017 (3110) z dnia 16.05.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

CZECHY: Bezlitośni komornicy

Huragan, który niedawno uderzył w Morawy, nie tylko pozrywał tysiące dachów, lecz także odsłonił patologię czeskiej branży komorniczej, ścigającej za długi nawet dzieci.

Tomasz Maćkowiak
02.08.2021