Świat

Pudrowanie nie popłaca

Rada Praw Człowieka ONZ jest międzynarodową organizacją, która nie daje się nabrać na przypudrowaną wersję polskiej rzeczywistości. Rada Praw Człowieka ONZ jest międzynarodową organizacją, która nie daje się nabrać na przypudrowaną wersję polskiej rzeczywistości. Yann Forget / Wikipedia

ONZ krytykuje stan praw człowieka w Polsce.

Programem Rodzina 500 Plus, o którym przedstawiciele polskiego rządu opowiadali ostatnio w Genewie, nie udało się przykryć wszystkich niedociągnięć, jakie państwa członkowskie ONZ wypunktowały Polsce podczas niedawnego Przeglądu Praw Człowieka. Procedurę sprawdzającą, raz na cztery lata, przechodzą wszystkie kraje członkowskie ONZ. Podstawą do oceny kraju jest raport przygotowany przez rząd. Powszechnie wiadomo, że rządy zawsze trochę przypudrowują rzeczywistość, więc członkowie oenzetowskiej Rady dopuszczają do głosu również organizacje pozarządowe i pozwalają im przedstawić swoją ocenę.

Polityka 20.2017 (3110) z dnia 16.05.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021