Świat

Rosyjski łącznik

Jared Kushner: kontrowersyjny zięć Donalda Trumpa

Jared Kushner. Dał się wplątać w największy jak dotychczas skandal prezydentury Trumpa. Jared Kushner. Dał się wplątać w największy jak dotychczas skandal prezydentury Trumpa. Drew Angerer / Getty Images
Jared Kushner, zięć Trumpa, uchodził dotąd za największy atut prezydenta. Ale za ­wizerunkiem milczącego geniusza może się jednak kryć naiwny polityczny nowicjusz.
Zięć i córka to niezaprzeczalne atuty Trumpa.North Charleston/Wikipedia Zięć i córka to niezaprzeczalne atuty Trumpa.

Donald Trump zawdzięcza mu zwycięstwo w wyborach bardziej niż komukolwiek innemu. Jest przeciwieństwem gburowatego i narcystycznego prezydenta, i samą swoją obecnością w jego otoczeniu poprawia jego wizerunek. Pełni rolę jego najbliższego doradcy i jako członek rodziny wygląda na nieusuwalnego. Ale jego wpływy mogą słabnąć. Dał się wplątać w największy jak dotychczas skandal prezydentury Trumpa – głównie z braku politycznego doświadczenia. Podważa to famę o geniuszu 36-letniego Jareda Kushnera.

Polityka 23.2017 (3113) z dnia 06.06.2017; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Rosyjski łącznik"

Warte przeczytania

Czytaj także

Rynek

Ciemne strony zakupowego szaleństwa

Choć w te święta oszczędzać jeszcze nie będziemy, moda na zakupowe szaleństwa powoli się kończy. Na drodze rozpasanej konsumpcji stają coraz głośniej wyrażane obawy o przyszłość. Zarówno naszych portfeli, jak i naszej planety.

Cezary Kowanda
03.12.2019