Świat

Kampania z terrorem

Brytyjscy eksperci krytykują służby specjalne za brak reakcji na ostrzegawcze informacje od obywateli. Brytyjscy eksperci krytykują służby specjalne za brak reakcji na ostrzegawcze informacje od obywateli. Andre Pain/EPA / PAP

Fala aresztowań po ostatnich zamachach w Wielkiej Brytanii towarzyszy debacie o zaostrzeniu prawa antyterrorystycznego.

Trzeci atak terrorystyczny w ciągu trzech miesięcy dominuje ostatnie dni brytyjskiej kampanii wyborczej. Brexit schodzi na drugi plan, na czoło wysuwa się terroryzm islamistów. Po raz drugi jeden z głównych londyńskich mostów stał się sceną masakry. Trzej mieszkańcy Londynu taranowali przechodniów furgonetką i zabijali ciosami noży przypadkowych ludzi, którzy w ciepły wieczór wypełnili okoliczne lokale.

Polityka 23.2017 (3113) z dnia 06.06.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021