Świat

Kolejka do św. Mikołaja

Władimir Putin oddaje cześć cudownemu relikwiarzowi Władimir Putin oddaje cześć cudownemu relikwiarzowi Sergey Vlasov / materiały prasowe

Wielokilometrowa kolejka do moskiewskiego soboru Chrystusa Zbawiciela i może nawet doba oczekiwania, ale drugi raz takie święto się nie powtórzy. Na mocy specjalnego porozumienia papieża Franciszka z patriarchą Cyrylem podczas pamiętnego spotkania na Kubie włoskie Bari użyczyło relikwie św. Mikołaja. A konkretnie żebro tego świętego z IV w., bliskiego sercu wiernych obu religii, ale szczególnie umiłowanego przez prawosławie. W specjalnym relikwiarzu, przygotowanym przez rosyjskich jubilerów, opuściło Bari w podróż do Moskwy po raz pierwszy od 1087 r.

Polityka 23.2017 (3113) z dnia 06.06.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021