Świat

Comey pogrąża Prezydenta

Były szef FBI James Comey Były szef FBI James Comey Andrew Harnik/AP / EAST NEWS

Republikanie nie pozwolą na wszczęcie procedury impeachmentu.

Były dyrektor FBI James Comey powiedział w Senacie pod przysięgą, że Donald Trump nalegał, by umorzyć dochodzenie w sprawie kontaktów b. doradcy prezydenta do spraw bezpieczeństwa narodowego Michaela Flynna z Moskwą. Prezydent miał też domagać się od Comeya deklaracji lojalności i od jej złożenia uzależniał pozostawienie go na stanowisku. Następnego dnia Trump oświadczył, że też pod przysięgą gotów jest zeznać – w śledztwie prowadzonym przez specjalnego prokuratora Roberta Muellera – że Comey mija się z prawdą.

Polityka 24.2017 (3114) z dnia 12.06.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Jak PGNiG dosala Zatokę Pucką

Dlaczego mieszkańcom nadmorskiego Kosakowa przeszkadza, że morze jest słone?

Ryszarda Socha
12.11.2019