Świat

Mosul w gruzach

Ruiny Wielkiego Meczetu al-Nuriego w Mosulu. Państwo Islamskie się cofa. Ruiny Wielkiego Meczetu al-Nuriego w Mosulu. Państwo Islamskie się cofa. Erik De Castro/Reuters / Forum

Drugie największe miasto Iraku jest wolne – ogłosił premier tego państwa Hajdar Al-Abadi. I zapowiedział pokaz fajerwerków.

To koniec najdłuższej, bo dziewięciomiesięcznej, i najkrwawszej ofensywy przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu (PI). W trakcie walk ulicznych zginęło co najmniej 40 tys. żołnierzy koalicji, głównie irackich sił rządowych, wspieranych przez Kurdów i Amerykanów. Z dwumilionowego przed wojną Mosulu uciekło ponad 900 tys.

Polityka 28.2017 (3118) z dnia 11.07.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021