Świat

Toyoty za wołowinę

Wartość eksportu Unii Europejskiej do Japonii wzrośnie do 100 mld euro. Wartość eksportu Unii Europejskiej do Japonii wzrośnie do 100 mld euro. Ina Fassbender/Reuters / Forum

Unia i Japonia porozumiały się w sprawie umowy handlowej, która znacznie obniży taryfy celne i otworzy rynki zamówień publicznych.

Umowę zawarto po czterech latach i 18 rundach negocjacji. Dzięki niej państwa Unii oszczędzą rocznie nawet 1 mld euro na cłach, a wartość ich eksportu do Japonii wzrośnie z obecnych 80 do 100 mld euro. Japonia jest drugim po Chinach azjatyckim partnerem handlowym Unii i szóstym na świecie, a w połączeniu z Unią będzie odpowiadać za jedną trzecią światowego handlu.

Polityka 28.2017 (3118) z dnia 11.07.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Kot wygryza psa

Kot to idealne zwierzę dla współczesnego człowieka. Niezależny, niekłopotliwy, dobrze znosi samotność, ładnie wygląda na Facebooku. Mamy więc coraz więcej kotów. I koty nakręcają dziś całkiem spory rynek.

Marta Mazuś, [współpr.] Magdalena Kołodziej
28.10.2014