Świat

Toyoty za wołowinę

Wartość eksportu Unii Europejskiej do Japonii wzrośnie do 100 mld euro. Wartość eksportu Unii Europejskiej do Japonii wzrośnie do 100 mld euro. Ina Fassbender/Reuters / Forum

Unia i Japonia porozumiały się w sprawie umowy handlowej, która znacznie obniży taryfy celne i otworzy rynki zamówień publicznych.

Umowę zawarto po czterech latach i 18 rundach negocjacji. Dzięki niej państwa Unii oszczędzą rocznie nawet 1 mld euro na cłach, a wartość ich eksportu do Japonii wzrośnie z obecnych 80 do 100 mld euro. Japonia jest drugim po Chinach azjatyckim partnerem handlowym Unii i szóstym na świecie, a w połączeniu z Unią będzie odpowiadać za jedną trzecią światowego handlu.

Polityka 28.2017 (3118) z dnia 11.07.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021