Świat

Fundusz wyjazdowy

Izrael a kryzys migracyjny

W Izraelu bardzo rzadko przyznaje się status uchodźcy. W Izraelu bardzo rzadko przyznaje się status uchodźcy. Amir Cohen/Reuters / Forum

Izrael od lat różnymi sposobami próbuje pozbyć się nielegalnych imigrantów z Erytrei i Sudanu, których według ostrożnych szacunków może być aż 45 tys.

Ani deportacje do krajów trzecich, ani umieszczenie imigrantów w aresztach, ani pokusa otrzymania 3,5 tys. dol. za dobrowolny wyjazd nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, dlatego władze Izraela mają nowy pomysł, jak rozwiązać ten problem. Kilka tygodni temu powstał fundusz, z którego będą wypłacane pieniądze dla opuszczających Izrael nielegalnych imigrantów.

Polityka 28.2017 (3118) z dnia 11.07.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9
Oryginalny tytuł tekstu: "Fundusz wyjazdowy"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021