Świat

Bankier się wyżywi

Siedziba banku Lehman Brothers, 2007 r. Siedziba banku Lehman Brothers, 2007 r. David Shankbone / Wikipedia

Latem 10 lat temu zaczął narastać największy po wojnie kryzys finansowy, który eksplodował we wrześniu 2008 r. wraz z upadkiem amerykańskiego banku Lehman Brothers. Pierwsze, po spadkach w latach 2008–12, zaczęły w USA powracać do stanu sprzed kryzysu pensje szefów wielkich banków, w okolicach 20 mln dol. rocznie. A było nie było, to na nich spada największa odpowiedzialność za ten krach. Bankierzy zarabiają dziś blisko 360 razy więcej niż wynoszą tu średnie roczne dochody: 56 tys.

Polityka 29.2017 (3119) z dnia 18.07.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Koniec miłości?

Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.

Edwin Bendyk
14.02.2020