Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Trump wraca do Afganistanu

„Będziemy zabijać terrorystów” – zapowiedział prezydent USA. „Będziemy zabijać terrorystów” – zapowiedział prezydent USA. Scott Olson / Getty Images

Donald Trump musiał wycofać się ze swoich buńczucznych zapowiedzi wyjścia z Afganistanu, żeby nie zmarnować tego, co udało się tam osiągnąć.

Jeszcze w 2013 r. Donald Trump był ostrym krytykiem amerykańskiego zaangażowania w Afganistanie. „Musimy stamtąd wyjechać – już. Przecież ta wojna to nonsens” – tweetował wówczas. W ubiegłym tygodniu przyznał, że choć intuicję ma wciąż tę samą, to jednak zmienił zdanie: „Już wcześniej mi mówiono, że za tym biurkiem (w Gabinecie Owalnym – przyp.

Polityka 35.2017 (3125) z dnia 29.08.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Od SB do NATO i UE

Książka amerykańskiego dziennikarza Johna Pomfreta pokazuje, jak po 1989 r. solidarnościowe władze z pomocą byłych szpiegów SB otworzyły nam drzwi na Zachód.

Grzegorz Rzeczkowski
17.01.2022