Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

To mówi natura

Huragan Irma w Fort Lauderdale na Florydzie Huragan Irma w Fort Lauderdale na Florydzie Chip Somodevilla / Getty Images

Huragany, tornada i pożary pustoszą USA.

Pierwszy raz od 166 lat obserwacji meteorologicznych w ciągu tego samego roku kalendarzowego dwa huragany najwyższych kategorii uderzyły w wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Sierpniowy Harvey był wyjątkowo deszczowy, przyniósł powodzie w Teksasie i Luizjanie. Porywy Irmy dorównywały najsilniejszym odnotowanym atlantyckim cyklonom. Zanim Irma zmusiła do ewakuacji kilka milionów mieszkańców Florydy, spustoszyła Karaiby, niektóre wysypy doszczętnie, jak maleńką Barbudę.

Polityka 37.2017 (3127) z dnia 12.09.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022