Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Partyzanci proszą o wybaczenie

Spotkanie modlitewne w Villavicencio w Kolumbii Spotkanie modlitewne w Villavicencio w Kolumbii L’Osservatore Romano/Pool Photo/AP / EAST NEWS

Zróbmy pierwszy krok – tak brzmiało motto papieskiej wizyty w Kolumbii. Chodzi o krok ku pojednaniu narodowemu z pomocą wiary. W mieście Villavicencio, epicentrum wieloletniego krwawego konfliktu, papież uczestniczył w spotkaniu modlitewnym o zaleczenie rany podziałów. Wysłuchał wystąpień stron i ofiar konfliktu: przedstawiciela lewicowo-marksistowskiej partyzantki FARC (o prawdzie), reprezentanta samoobrony obywatelskiej (o sprawiedliwości) i dwu ofiar przemocy (o pokoju i miłosierdziu).

Polityka 37.2017 (3127) z dnia 12.09.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022