# hasztag ma 10 lat
Chris Messina
materiały prasowe

Chris Messina

Znaczek # spoczywał nieużywany gdzieś na marginesie klawiatury, dopóki Chris Messina – ledwie 10 lat temu – nie zaproponował, aby za jego pomocą grupować wiadomości. Tak, w pionierskiej epoce Twittera, narodził się hasztag. Czyli (komu to trzeba dziś tłumaczyć?) słowo lub ich ciąg, poprzedzone symbolem #, ułatwiającym organizowanie informacji i ich wyszukiwanie.

Dziś na samym Twitterze 328 mln użytkowników wystukuje # 125 mln razy dziennie. A hasztagów używa także Instagram, Facebook, Tumblr i ponad 140 portali blogowych. #, tak jak wcześniej @, stał się jednym z symboli cywilizacji internetu, ale także znalazł sobie ważne miejsce w realu, okazał się idealnym narzędziem organizowania się, uruchamiania inicjatyw, przekazywania emocji. Niepozorny # łączy ludzi i narody. #FollowFriday, od 2009 r., kiedy powstał, użyty został pół miliarda razy, a po prostu przedstawia ludzi i sytuacje, które warto poznać.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj