Świat

Z tyłu na przód

Panie w Arabii Saudyjskiej zaczną samodzielnie jeździć od czerwca przyszłego roku. Panie w Arabii Saudyjskiej zaczną samodzielnie jeździć od czerwca przyszłego roku. Faisal Nasser/Reuters / Forum

Umożliwienie Saudyjkom prowadzenia samochodu to pośrednie przyznanie, że nawet najbogatszy kraj nie da dziś sobie rady bez dopuszczenia kobiet do rynku pracy.

Na drogi Arabii Saudyjskiej w ciągu najbliższych kilku lat wyjedzie 9 mln nowych kierowców. Taki będzie efekt wpuszczenia Saudyjek za kierownice samochodów. Choć panie zaczną samodzielnie jeździć dopiero od czerwca przyszłego roku, to koncerny samochodowe już liczą przyszłe zyski. Spodziewają się, że nabywczynie znajdzie co najmniej kilka milionów aut, powędrują na nie miliardy, które saudyjskie rodziny zaoszczędzą po oddaleniu szoferów, głównie obcokrajowców, powszechnie zatrudnianych z wymuszonej obyczajem konieczności.

Polityka 41.2017 (3131) z dnia 10.10.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021