Świat

Blogerka, która się nie bała

Daphne Caruana Galizia Daphne Caruana Galizia The Malta Independent / EAST NEWS

Daphne Caruana Galizia była znaną na Malcie dziennikarką śledczą. Zginęła w wyniku eksplozji zdalnie odpalonej bomby podłożonej pod jej samochód. Matka trzech dorosłych już synów, popularna blogerka, nie bała się w niewielkim katolickim kraju, w którym wszyscy się znają, pisać o korupcji wśród polityków. Dzięki tzw. Panama papers, dotyczącym rajów podatkowych, wpadła na trop niejasnych interesów w rodzinie samego premiera Malty Josepha Muscata. Z dokumentów miało wynikać, że pomiędzy firmą żony premiera a kontami bankowymi w Azerbejdżanie przepływały duże sumy pieniędzy.

Polityka 43.2017 (3133) z dnia 24.10.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021