Niepoprawny książę Harry i aktorka Meghan Markle ogłosili zaręczyny

Książę Harry się żeni!
Wybranką 33-letniego księcia Harry’ego jest amerykańska aktorka Meghan Markle. Starsza, rozwódka, zdeklarowana feministka i w dodatku zupełnie spoza królewskiego towarzystwa.
Książę od dawna mówi, że chce mieć już rodzinę i dzieci.
Toby Melville/Forum

Książę od dawna mówi, że chce mieć już rodzinę i dzieci.

Książę, który od dawna mówi, że chce mieć już rodzinę i dzieci, tym jednym związkiem łamie kilka stereotypów naraz. Nie byłby jednak Harrym, gdyby wszystko było uładzone i bez kontrowersji.

Jako młodszy syn księcia Karola i księżnej Diany jest tym gorszym, zawadiackim i nieprzystosowanym do scenerii dworu Windsorów. Czarna owca, łobuz i kobieciarz. Ale równocześnie ciepły, serdeczny, empatyczny i bezpośredni chłopak, któremu Brytyjczycy są w stanie wiele wybaczyć. W dodatku większość z nich uważa, że to nie poprawny William, tylko właśnie Harry jest bardziej podobny do księżnej Diany, i przez to im bliższy.

Ten gorszy książę Harry

Po Williamie książę Karol chciał mieć córkę, więc kiedy urodził się Harry, Karol tylko westchnął z rozczarowaniem. W dodatku chłopiec miał rude włosy, co też niespecjalnie księcia cieszyło. A gdy rodzice opuszczali szpital, niosąc w ramionach niemowlaka i prowadząc za rękę dwuletniego Williama, tłum entuzjazmował się raczej Wiliamem niż maleńkim Harrym. Od początku więc Harry był tym gorszym, w cieniu brata, mniej idealnym i mniej przewidywalnym.

Od początku też rodzina królewska nie miała z nim łatwo. Kiedy księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym, Harry miał zaledwie 13 lat, był jej oczkiem w głowie i nigdy nie pogodził się z tym, że nie uszanowano jego rozpaczy i kazano mu iść za trumną w oficjalnym orszaku, a cały kraj mógł komentować jego rozpacz.

Choć od początku odstawał, w szkole radził sobie całkiem nieźle. Bardzo lubił też sport i wykazywał się w rugby, polo i narciarstwie. Szybko jednak przestał być słodkim i wiecznie uśmiechniętym chłopcem z rozwichrzoną czupryną, a zaczął być nastolatkiem, który popala marihuanę i nadużywa alkoholu. Stąd przydomek Harry’ego Pottera, jakim zaczęto żartobliwie nazywać go na Wyspach, bo „pot” po angielsku znaczy trawka.

Czytaj także

Ważne w świecie

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną