Świat

Igrzyska na cienkim lodzie

Igrzyska w Korei w cieniu polityki

Uroczystość powitania znicza olimpijskiego w Korei Południowej. Uroczystość powitania znicza olimpijskiego w Korei Południowej. Lee Jin-man/AP / EAST NEWS
Znicz olimpijski, który zapłonie w piątek 9 lutego w koreańskim Pjongczangu, częściej już parzy kolejnych organizatorów, niż oświetla drogę ku chwale.
Maskotką igrzysk jest biały tygrys Soohorang, a maskotką paraolimpiady niedźwiedź himalajski Bandabi.Karlis Dambrans/Wikipedia Maskotką igrzysk jest biały tygrys Soohorang, a maskotką paraolimpiady niedźwiedź himalajski Bandabi.

Obiad z prezydentem Moonem Jea-inem wylosowało 20 Koreańczyków, którzy kupili bilet na igrzyska zimowej olimpiady w Pjongczangu. Południowokoreański rząd wsparł sprzedaż, bo w listopadzie, na sto dni przed rozpaleniem znicza, rozeszło się ledwie 30 proc. wejściówek. Jeszcze w zeszłym roku zwrócono się o pomoc do firm, by kupowały bilety dla swoich pracowników. Ratusz Seulu, oddalonego o 180 km od Pjongczangu, wziął ich 42 tys. Celował np. w narciarstwo biegowe i inne dyscypliny, które – w przeciwieństwie np.

Polityka 6.2018 (3147) z dnia 06.02.2018; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Igrzyska na cienkim lodzie"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021