Świat

Kłopoty euroislamisty

Tariq Ramadan Tariq Ramadan Colin McPherson/Corbis / Getty Images

Filozof, pisarz i intelektualista muzułmański w tarapatach: dwie kobiety oskarżają go o gwałt.

Policja francuska zatrzymała znanego w Europie eksperta od islamu. Tariq Ramadan, urodzony w Szwajcarii w rodzinie politycznego uchodźcy z Egiptu, utytułowany i wpływowy 55-letni wykładowca Uniwersytetu Oksfordzkiego, dostał się pod lupę śledczych pod zarzutem zgwałcenia dwóch kobiet. Kobiety nie znają się, oskarżenia wysunęły niezależnie. Jedna z nich, 41-letnia Henda Ayari, już dwa lata temu opisała w swojej książce gwałt w pokoju hotelowym, jakiego miał się na niej dopuścić filozof, pisarz i intelektualista muzułmański.

Polityka 6.2018 (3147) z dnia 06.02.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Mury Granady. Co zachwyca w Andaluzji

Gdy w Polsce zimno i plucha, tylko niespełna trzy godziny lotu dzielą nas od Andaluzji, gdzie cieszyć możemy się promieniami słońca i niezwykłymi zabytkami.

Paweł Moskalewicz
10.10.2019