Świat

Merkel szykuje następczynię

Annegret Kramp-Karrenbauer wschodzącą gwiazdą niemieckiej polityki

Annegret Kramp-Karrenbauer Annegret Kramp-Karrenbauer Tobias Schwarz/AFP / EAST NEWS

Niemcy lubią naigrawać się z Kraju Saary – najmniejszego landu, nie licząc landów-miast. Pewien satyryk oświadczył nawet, że Saara jest tak bez znaczenia, że mogłoby jej nie być. Stamtąd pochodzi Annegret Kramp-Karrenbauer, właśnie namaszczona przez kanclerz Angelę Merkel na nową sekretarz generalną CDU. 55-letnia Kramp-Karrenbauer, określana w mediach akronimem AKK, do niedawna kojarzona była tylko z Saarą. W 2011 r. została pierwszą kobietą na stanowisku premiera tego landu. Rządziła z takim powodzeniem, że przed wyborami w 2017 r.

Polityka 9.2018 (3150) z dnia 27.02.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Merkel szykuje następczynię"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020