Świat

Pogoń za Puigdemontem

Katalonia: pat polityczny

Carles Puigdemont Carles Puigdemont Generalitat de Catalunya / Wikipedia

Hiszpański obywatel doniósł policji, że w jednym z madryckich parków przebywa kataloński przywódca ścigany listem gończym Carles Puigdemont. Gdy agenci przybyli na miejsce, okazało się, że to nie były szef autonomii, tylko komik na niego ucharakteryzowany, nagrywający scenę do programu satyrycznego telewizji hiszpańskiej. Mniej komiczna jest sprawa hiszpańskiego artysty Santiago Serra. Przygotował na targi sztuki w Madrycie pracę o więźniach politycznych we współczesnej Hiszpanii. Instalacja obejmuje 24 rozpikselowane fotografie, w tym trzech liderów katalońskich – Junquerasa, Cuixarta i Sancheza oraz uchodźcy Puigdemonta – którym postawiono zarzuty działalności antykonstytucyjnej.

Polityka 9.2018 (3150) z dnia 27.02.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9
Oryginalny tytuł tekstu: "Pogoń za Puigdemontem"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020