Świat

Więcej jastrzębi wokół Trumpa

John Bolton – bojowy doradca Trumpa

John Bolton John Bolton Justin Sullivan / Getty Images

Potępiał umowę nuklearną z Iranem i zachęcał do bombardowania instalacji atomowych w tym kraju. Teraz został doradcą Trumpa ds. bezpieczeństwa.

Nowy doradca Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton nawet w ekipie prezydenta George’a W. Busha (pełnej przecież neokonserwatystów, którzy wpakowali USA w bezsensowną wojnę w Iraku) uważany był za superjastrzębia. Jako ambasador w ONZ szydził z jej dyplomatycznych działań, a w ostatnich latach, komentując wydarzenia w telewizji Fox News, potępiał umowę nuklearną z Iranem i sugerował zbombardowanie instalacji atomowych w tym kraju.

Polityka 13.2018 (3154) z dnia 27.03.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Więcej jastrzębi wokół Trumpa"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Kryzysowe relacje dzieci z rodzicami

Prof. dr hab. Katarzyna Schier o tym, jak polska historia wpływa na polskie rodziny.

Katarzyna Czarnecka
06.05.2020