Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Koniec Kuczynskiego

Prezydent Kuczynski z zarzutami

Pedro Pablo Kuczynski Pedro Pablo Kuczynski Ricardo Maldonado Rozo/EPA / PAP

Peruwiańczycy nie mają już komu zaufać, bo skorumpowani okazali się wszyscy przywódcy kraju.

Człowiek, który niespełna dwa lata temu był ostatnią nadzieją polityki peruwiańskiej – prezydent Pedro Pablo Kuczynski, zwany PPK – ustępuje pod zarzutami korupcji. W grudniu zarzekał się przed całym krajem, że ani on, ani jego firma, ani firma wspólnika nie wzięli łapówki od brazylijskiego konglomeratu budowlanego Odebrecht (podejrzenia dotyczyły okresu, gdy dekadę temu PPK był ministrem w jednym z rządów, a Odebrecht ubiegał się o kontrakt na budowę autostrady).

Polityka 13.2018 (3154) z dnia 27.03.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Koniec Kuczynskiego"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Od SB do NATO i UE

Książka amerykańskiego dziennikarza Johna Pomfreta pokazuje, jak po 1989 r. solidarnościowe władze z pomocą byłych szpiegów SB otworzyły nam drzwi na Zachód.

Grzegorz Rzeczkowski
17.01.2022