Świat

Nerwowo w Madrycie

Niemcy nie chcą wydać Carlesa Puigdemonta

Carles Puigdemont Carles Puigdemont Hannibal Hanschke/Reuters / Forum

Na razie nie będzie ekstradycji z Niemiec do Hiszpanii byłego szefa autonomii katalońskiej Carlesa Puigdemonta. Co gorsza – dla rządzącej prawicy premiera Rajoya – tygodnik „Der Spiegel” podaje, że Niemcy chcą, aby unijna Bruksela mediowała między rządem hiszpańskim a katalońskimi niepodległościowcami. Oznaczałoby to fiasko polityki Madrytu, który traktuje sprawę Katalonii jako wewnętrzną. Puigdemont został zatrzymany w Niemczech pod koniec marca na mocy europejskiego nakazu aresztowania wystawionego przez władze hiszpańskie.

Polityka 15.2018 (3156) z dnia 10.04.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Nerwowo w Madrycie"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Niespotykanie niewidoczny człowiek. Minister Kościński

Tadeusz Kościński przyjął tekę ministra finansów, ale się nie cieszy. Nominacji nie zawdzięcza swoim kompetencjom, ale temu, że już w 2015 r. znalazł się w drużynie Morawieckiego. Teraz musi znaleźć pieniądze na wydatki projektowane na Nowogrodzkiej.

Joanna Solska
26.11.2019