Świat

Entuzjazm dla Ahmeda

Abiy Ahmed Ali: nowy premier Etiopii

Abiy Ahmed Abiy Ahmed Minasse Wondimu Hailu/Anadolu Agency / Getty Images

Od 2 kwietnia Etiopia ma najmłodszego przywódcę w Afryce, choć większość jego rodaków zwraca przede wszystkim uwagę na to, że 41-letni Abiy Ahmed Ali jest pierwszym premierem wyznającym islam oraz pierwszym pochodzącym z ludu Oromo. Mimo że do tej grupy etnicznej należy co trzeci mieszkaniec kraju, to dzięki sprytnym rozgrywkom politycznym cała władza spoczywała dotąd w rękach reprezentantów mniejszości, którzy doprowadzili Etiopię do rozkwitu gospodarczego, ale kosztem praw człowieka, między innymi przymusowych wysiedleń tysięcy Oromo.

Polityka 15.2018 (3156) z dnia 10.04.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Entuzjazm dla Ahmeda"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Psi umysł

Nie my udomowiliśmy psy. One zrobiły to same i dzięki temu, pod pewnymi względami, stały się bystrzejsze od szympansów.

Marcin Rotkiewicz
01.06.2020