Świat

Telegram, Durow i nowy język

Kreml toczy kolejną bitwę z internetem

Paweł Durow, 34-letni założyciel Telegramu, ekscentryczny miliarder, stworzył internetowe, wielomilionowe państwo w państwie. Paweł Durow, 34-letni założyciel Telegramu, ekscentryczny miliarder, stworzył internetowe, wielomilionowe państwo w państwie. Albert Gea/Reuters / Forum

Kreml po raz kolejny idzie na wojnę z internetem. Od tygodnia rosyjskie władze blokują komunikator Telegram. Na razie te wzmożone wysiłki przyniosły efekt uboczny: wskutek blokowania milionów adresów IP wiele stron internetowych ma problemy z prawidłowym funkcjonowaniem. Działania władz wywołują wściekłość użytkowników.

Kreml toczy swoją internetową bitwę pod flagą antyterroryzmu. Mało kto wierzy jednak w oficjalne uzasadnienia. Powszechnie wiadomo, że solą w oku rosyjskich decydentów jest od dawna założyciel Telegramu, 34-letni Paweł Durow.

Polityka 17/18.2018 (3158) z dnia 24.04.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Telegram, Durow i nowy język"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Janusz Majewski: Trzeba pokonać inteligencki wstyd

Rozmowa z reżyserem Januszem Majewskim o tym, jak się zachowywać w trudnych czasach, czy istnieje recepta na dobry film oraz o ogładzie, która była ważna nawet u czerwonoarmistów.

Martyna Bunda
09.01.2021