Świat

Republika Federalna Cudzoziemców

Co czwarty Niemiec pochodzi z zagranicy

Najwięcej przyjezdnych w Niemczech jest Turków. Potem Polaków, a na trzecim miejscu Syryjczyków. Najwięcej przyjezdnych w Niemczech jest Turków. Potem Polaków, a na trzecim miejscu Syryjczyków. Taichi / PantherMedia
W Niemczech żyje dziś rekordowo dużo cudzoziemców – wynika z najświeższych danych. Najwięcej przybywa Polaków i Rumunów.

Z końcem ubiegłego roku w tym 82,5-milionowym kraju było zameldowanych już 10,6 mln osób legitymujących się wyłącznie zagranicznym paszportem. To o ponad pół miliona więcej niż rok wcześniej – poinformował Statystyczny Urząd Federalny w Wiesbaden. Najwięcej jest Turków (prawie 1,5 mln), Polaków (867 tys.) i Syryjczyków (niemal 700 tys.). Ci ostatni masowo napływali do Niemiec w latach 2015–16. Porozumienie UE z Turcją, która zgodziła się przyjmować część uchodźców trafiających do Europy, sprawiło jednak, że fala przybyszów z Bliskiego Wschodu wyraźnie opadła.

Polityka 17/18.2018 (3158) z dnia 24.04.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Republika Federalna Cudzoziemców"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Janusz Majewski: Trzeba pokonać inteligencki wstyd

Rozmowa z reżyserem Januszem Majewskim o tym, jak się zachowywać w trudnych czasach, czy istnieje recepta na dobry film oraz o ogładzie, która była ważna nawet u czerwonoarmistów.

Martyna Bunda
09.01.2021