Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Biblijna niepodległość

Karenowie – uchodźcy z Mjanmy

Do Kawthoolei, czyli powstałego przy obozie Mae La kareńskiego zboru baptystów, przychodzi się nie tylko na msze. Do Kawthoolei, czyli powstałego przy obozie Mae La kareńskiego zboru baptystów, przychodzi się nie tylko na msze. Dominik Sipiński
W Mjanmie mieszka ponad 130 mniejszości, które wciąż są ze sobą w konflikcie. Ostatnio wszyscy mówią o Rohingjach. Cały świat im współczuje. A o Karenach, którzy też musieli opuścić swoją ojczyznę, nikt nie pamięta.
Polityka

Saw Tarpoe właśnie rozpoczął szkolne wakacje, czyli najnudniejszą część roku.

Pierwszy wolny dzień powitał mszą o świcie, zanim zwrotnikowe słońce nad zachodnią Tajlandią rozgrzało powietrze do prawie 40 stopni. Południe spędził we względnym chłodzie pokoju w internacie. W ciągu roku dzieli dormitorium z kilkoma innymi uczniami, ale teraz jest tu sam, więc korzysta, ile wlezie. Potem zagrał z kumplami, uchodźcami z sąsiedniego obozu Mae La, w chinlone, rodzaj siatkonogi, piłką z bambusowej trzciny.

Polityka 20.2018 (3160) z dnia 15.05.2018; Na własne oczy; s. 108
Oryginalny tytuł tekstu: "Biblijna niepodległość"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014