Świat

Chwała pod młotek

Francuscy socjaliści w kryzysie

Elegancka kamienica przy rue de Solférino w Paryżu nie jest już siedzibą Francuskiej Partii Socjalistycznej. Elegancka kamienica przy rue de Solférino w Paryżu nie jest już siedzibą Francuskiej Partii Socjalistycznej. Hegor / Wikipedia

Gdzie się podziała lewica francuska? Rządząca do ub. roku Francją Partia Socjalistyczna znalazła się w tak trudnej sytuacji finansowej, że musiała sprzedać swą paryską siedzibę przy rue de Solférino w pobliżu muzeum d’Orsay. Za 45 mln euro nabył ją przedsiębiorca, który choć planuje gruntowną przeróbkę, to obiecał zachować „ścianę chwały”, to jest miejsce, gdzie wiszą portrety dawnych przywódców partii: François Mitterranda, François Hollande’a, premierów Lionela Jospina i Michela Rocarda.

Polityka 25.2018 (3165) z dnia 19.06.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Chwała pod młotek"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021