Świat

NATO się boi?

Donald Trump krytyczny wobec NATO

Eksperci ostrzegają, że Trump może zaproponować układ „gotówka za bezpieczeństwo”, gdzie sojusznicy będą płacić za obecność wojsk USA. Eksperci ostrzegają, że Trump może zaproponować układ „gotówka za bezpieczeństwo”, gdzie sojusznicy będą płacić za obecność wojsk USA. Karol Serewis/Gallo Images / Getty Images

Dziś NATO bardziej niż Rosji boi się prezydenta USA.

Taki jest przynajmniej wydźwięk zapowiedzi szczytu Sojuszu 11 i 12 lipca w Brukseli. Ostatnie spotkania Donalda Trumpa z zachodnimi sojusznikami – vide G7 w Kanadzie – też nie wypadły najlepiej. A właśnie w sprawie NATO Amerykanin był dotychczas najbardziej krytyczny. Chodzi mu przede wszystkim o zbyt niski poziom wydatków militarnych u sojuszników – i to będzie główny temat najbliższego spotkania.

Polityka 28.2018 (3168) z dnia 10.07.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "NATO się boi?"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Dwa pokoje z kuchnią – największe marzenie w epoce gierkowskiej

M-3, czyli mieszkanie dwupokojowe z kuchnią, było podobnie jak mały Fiat wielkim marzeniem polskich rodzin epoki gierkowskiej.

Dariusz Jarosz
12.10.2021