Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Nawrócony kapitan

Kapitan Khan w typie Trumpa

Khan obiecuje, że jego państwo opiekuńcze będzie podobne do tego, jakie zbudował za życia Mahomet. Khan obiecuje, że jego państwo opiekuńcze będzie podobne do tego, jakie zbudował za życia Mahomet. Daniel Berehulak / Getty Images
Nie było jeszcze w Pakistanie takiego premiera jak Imran Khan. I nie było jeszcze takiego Pakistanu, jaki Khan obiecuje.
Niezależnie od tego, w jaki sposób Khan zdobył władzę, czeka go dużo pracy.World Economic Forum/Wikipedia Niezależnie od tego, w jaki sposób Khan zdobył władzę, czeka go dużo pracy.

Pewna partia polityczna szła po władzę, wstawiając w nazwę słowo „sprawiedliwość” i obiecując, że oczyści kraj ze skorumpowanych elit. Pobudziła nacjonalizm obywateli, głosząc, że zbyt długo już rządzą nimi sługusi obcych mocarstw. Obiecała walkę z korupcją oraz budowę państwa opiekuńczego. Lider partii, choć sam dysponuje wielkim majątkiem, obiecuje, że będzie rządził z maleńkiego domu na przedmieściach stolicy. Opuści wystawne pałace, z których kierowały krajem oderwane od ludu elity.

Polityka 32.2018 (3172) z dnia 07.08.2018; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Nawrócony kapitan"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?