Świat

Nawrócony kapitan

Kapitan Khan w typie Trumpa

Khan obiecuje, że jego państwo opiekuńcze będzie podobne do tego, jakie zbudował za życia Mahomet. Khan obiecuje, że jego państwo opiekuńcze będzie podobne do tego, jakie zbudował za życia Mahomet. Daniel Berehulak / Getty Images
Nie było jeszcze w Pakistanie takiego premiera jak Imran Khan. I nie było jeszcze takiego Pakistanu, jaki Khan obiecuje.
Niezależnie od tego, w jaki sposób Khan zdobył władzę, czeka go dużo pracy.World Economic Forum/Wikipedia Niezależnie od tego, w jaki sposób Khan zdobył władzę, czeka go dużo pracy.

Pewna partia polityczna szła po władzę, wstawiając w nazwę słowo „sprawiedliwość” i obiecując, że oczyści kraj ze skorumpowanych elit. Pobudziła nacjonalizm obywateli, głosząc, że zbyt długo już rządzą nimi sługusi obcych mocarstw. Obiecała walkę z korupcją oraz budowę państwa opiekuńczego. Lider partii, choć sam dysponuje wielkim majątkiem, obiecuje, że będzie rządził z maleńkiego domu na przedmieściach stolicy. Opuści wystawne pałace, z których kierowały krajem oderwane od ludu elity.

Polityka 32.2018 (3172) z dnia 07.08.2018; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Nawrócony kapitan"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021