Świat

Dron zamachowiec

Zamach na Nicolasa Maduro?

Prezydent Nicolas Maduro w chwili wybuchu. Prezydent Nicolas Maduro w chwili wybuchu. Juan Barreto/AFP / EAST NEWS

Podczas sobotniej parady wojskowej w alei Boliwara w Caracas, z udziałem prezydenta Nicolasa Maduro, na trybunie doszło do wybuchu. Rannych zostało siedmiu żołnierzy, uroczystość i transmisję szybko przerwano, sam prezydent raczej nie ucierpiał. Po kilku godzinach ogłosił, że był to zamach na jego życie, z wykorzystaniem dwóch dronów z materiałami wybuchowymi. Co więcej, podał, że za zamachem stoi prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos i opozycyjna organizacja z Miami na Florydzie oraz że sześciu sprawców zostało zatrzymanych.

Polityka 32.2018 (3172) z dnia 07.08.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Dron zamachowiec"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021