Świat

Zadeptana Europa

Co zrobić z nadmiarem turystów w Europie?

Tak Majorka wita turystów. Tak Majorka wita turystów. Enrique Calvo/Reuters / Forum

Tego lata w Europie padną niechybnie dwa rekordy: rekord temperatur, w pobliżu 50 st. C, i rekord odwiedzin turystów. Już ubiegłoroczny wynik był imponujący: z 1,3 mld pobytów turystycznych odnotowanych przez ONZ, 51 proc. przypadło na Europę; w tym roku będzie jeszcze więcej. Padną ubiegłoroczne rekordy: 87 mln turystów we Francji, 82 mln w Hiszpanii, 58 mln we Włoszech, Niemcy – 37 mln, ba, niewielką Holandię odwiedziło 17,9 mln osób. Kiedyś państwa promowały turystykę nakładem sporych środków, teraz odwiedzający sami się pchają.

Polityka 33.2018 (3173) z dnia 13.08.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Zadeptana Europa"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021