Świat

Przepowiednia trzech świnek

Czy Chiny zmienią swoją politykę dotyczącą dzietności

Chiny mają jeden z najniższych na świecie wskaźnik urodzeń, poniżej granicy reprodukcji. Chiny mają jeden z najniższych na świecie wskaźnik urodzeń, poniżej granicy reprodukcji. Du Yang/China Stringer Network/Reuters / Forum

Wielkie wrażenie w chińskich mediach społecznościowych zrobił projekt znaczka na rozpoczynający się 5 lutego 2019 r. Rok Świni (zwany także Rokiem Dzika). Otóż przedstawiona na nim szczęśliwa rodzina świnek oprócz rodziców ma trójkę dzieci. Wielu uczestników internetowych dyskusji uznało, że to bardzo czytelny sygnał i zapowiedź złagodzenia oficjalnej polityki dotyczącej dzietności chińskich rodzin. Wątpiących przekonał argument, że w 2015 r., na Rok Małpy, przedstawiono rodzinę z dwójką małpek, i proszę bardzo: wszystko się sprawdziło.

Polityka 33.2018 (3173) z dnia 13.08.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Przepowiednia trzech świnek"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021