Świat

Tata klapa

Najtańszy samochód świata

Tata Nano Tata Nano AFP

Najtańszy samochód świata już nie pojeździ. Produkowany w Indiach i przeznaczony głównie na tamtejszy rynek Tata Nano kosztował 100 tys. rupii, czyli około 6 tys. zł. Choć podczas premiery w 2009 r. wytwarzający go koncern zapowiadał, że „pierwszych 100 tys. właścicieli zostanie rozlosowanych wśród zapisujących się na auto”, to w tym roku na jego zakup zdecydowały się dopiero... trzy osoby. Na porażkę składają się fatalny marketing firmy, skandal z budową fabryki na ziemiach przeznaczonych pod rolnictwo oraz liczne historie o samozapłonach pojazdu i śmiertelnych wypadkach z jego udziałem.

Polityka 33.2018 (3173) z dnia 13.08.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Tata klapa"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021